B Rüya Tabirleri Baba - Bakır

RÜYADA BABA GÖRMEK

Rüyada baba görmek, hayır olarak yorumlanır. Baba tarafından sevildiğini görmek, sevince ve belalardan uzak kalmaya işarettir. Hasta birinin rüyasında babasını görmesi, iyileşeceğine, hayattaki babasını ölmüş görmek, silinmiş acıların yeniden meydana çıkacağına, babanın aileden biriyle kavga ettiğini görmek, ayrılığa işarettir. Baba görmek, hayırlara erişmekle tabir edilir. Rüyada babasını gören kişi, hasta ise iyileşir. Baba, bazen beklenmeyen yerden gelecek rızka işaret eder. Rüyada babası tarafından okşanmayı görmek, belalardan emin olmaya ve sevince delalettir. Babasını bir binada görmek ve binanın çatısını yükselttiğini görmek, maddi-manevi işlerde babayı örnek almakla tabir edilir. Babası yaşadığı halde onu ölmüş olarak görmek, bazı sıkıntıların yeniden zuhur edeceğine işarettir.

RÜYADA BACA GÖRMEK

Rüyada baca görmek, kısmet ve bol rızık olarak yorumlanır. Kendi evinin bacasından siyah ve koyu bir duman çıktığını görmek, rızkın bolluğuna, hiç duman çıkmadığını görmek, evdeki düzensizliğe işarettir. Rüyada siyah duman tüten baca görmek, kısmet ve rızıktır. Bacayı dumansız görmek, evdeki huzurun bozulacağına işarettir. Bacayı yıkılmış olarak görmek, üzüntüdür.

RÜYADA BACAK GÖRMEK

Rüyada bacak ve baldır görmek, mal, meslek ve güç olarak yorumlanır. Rüyada görülen bacaklar, insanın ömrü ve geçimiyle de ilgilidir. Baldırının demirden olduğunu görmek, uzun ömre, camdan olduğunu görmek, ecelin yaklaştığına, tahtadan olduğunu görmek, geçim sıkıntısına işarettir. Bir kadının rüyada bacağının açıldığını görmesi, bulunduğu durumdan daha iyisine ve elinde bulunandan daha hayırlısına kavuşacağına işarettir. Rüyada bacakların çok kullandığını görmek, borç ve hapislik olarak yorumlanır. Tek ayak üzerinde yürüdüğünü görmek, elden çıkacak mala işarettir.

RÜYADA BADANA YAPMAK

Rüyada parlak halde badana görmek, iyi ve aydınlık günlere işarettir. Kendi badana yaptığını veya yaptırdığını görmek, sıkıntıdan kurtulmaya, odasını renkli badana yapmak sevinçli bir habere işarettir.

RÜYADA BADEM GÖRMEK

Rüyada badem görmek ya da badem şerbeti içmek, rahatlık ve bol rızık olarak yorumlanır. Badem yediği görmek, vücudun sağlığına ve ele geçecek mala işarettir. Badem, rahatlık ve bol rızıktır. Badem, kabuklu ise zorluğa, kabuksuz ise kolaylığa ve mala işaret eder. Tatlı badem helal mala, acı badem haram mala delalet eder. Rüyada badem yemek, sağlığa kavuşmak ve ele geçecek mal ile tabir edilir.

RÜYADA BABAYİĞİT

Rüyada bir babayiğitle karşılaştığını görmek, düşmanlardan biri ile karşılaşmaya işarettir ve işlerin zorluğuna delalet eder.

RÜYADA BADEMCİK GÖRMEK

Rüyada bademciklerden rahatsız olduğunu görmek, günlük hayatta bazı sıkıntılarla karşılaşılacağına işarettir.

RÜYADA BAGAJ GÖRMEK

Rüyada bagaj görmek, israfa ve bereketsiz işlere işarettir.

RÜYADA BAĞ GÖRMEK

Rüyada görülen bağ ve asma eş, üzüm mal, kütüklerin kalındığı sağlık olarakyorumlanır. Üzüm bağı aldığını görmek, rüya sahibi bekâr ise evleneceğine işarettir. Rüyada bağ dikmek hayırlı ve güzel işlerin işaretidir.

RÜYADA BAĞIRMAK

Rüyada bağırıp çağırdığını görmek, çok konuşmak olarak yorumlanır. Sokakta yaşlı bir adamın bağırdığını görmek, o yılın çok bereketli olacağına, bağıran satıcı görmek, bir yalan habere işarettir.

RÜYADA BAĞIRSAK GÖRMEK

Rüyada karnından bağırsak çıktığını görmek, ev halkından birinin hasta olacağına işarettir. Bir görüşe göre de bağırsak görmek, gizli kalmış sırların açığa çıkmasıdır.

RÜYADA BAĞIŞLAMAK (Hibe)

Ebû Said’ül Vâaz diyor ki: Bir kimseye bir şey bağışladığını gören, ona iyilik eder. Ancak köle hibe etmek, o şahsa düşman göndermektir.

RÜYADA BAĞLAMAK

RÜYADA BAĞLAMAK

Rüyada bir şeyi bağladığını ya da düğümlediğini görmek, nikâha, bir şehir ya da köyde bağlı olduğunu görmek, oraya yerleşmeye işarettir.

RÜYADA BAHAR GÖRMEK

Kendisini baharda gören bir kimsenin; çok iyi bir kimseye gitmek için yola çıkacağı rüya işaret eder. Bir kimse rüyasında bahar aylarından birinde ve bahar çiçeklerinin açmış olduğunu görse; o kimsenin hayatını mutlu ve sıhhatli bir şekilde geçireceğine sevdiği kimseyle evleneceğine ve feraha çıkıp rahat edeceğine rüya delâlet eder diyebiliriz.

RÜYADA BAHARAT GÖRMEK

Rüyada baharat yediğini görmek, üzüntü ve kedere işarettir.

RÜYADA BAHÇE GÖRMEK

Rüyada güzel bir bahçeye girdiğini görmek, kalbin islâm sevgisi ile dolu olmasına, güzel bir bahçeden çıktığını görmek, kötü ve yanlış yola, bahçe çiçeklerinden alıp yediğini görmek, ilim ve dine hizmeti işarettir.

RÜYADA BAHÇIVAN GÖRMEK

Rüyada bahçıvan görmek, ferah, sevinç ve çok rızka işarettir. Rüyada görülen bahçe bekçisi zengin bir memur olarak yorumlanır. Çam ağaçlarının başında beklediğini görmek, kadınların işleriyle ilgili bir memuriyete işarettir.

RÜYADA BAHRİYELİ GÖRMEK

Rüyada bahriyeli görmek, yolculuğua, bir gemi üzerinde sıra halinde bahriyeliler görmek, deniz yolculuğuna ve bu yolculuk sırasında hiç beklenmeyen kimselerle karşılaşmaya işarettir.

RÜYADA BAHŞİŞ

Rüyada birine bahşiş verdiğini görmek, kayıp bir şeyi bulmaya, bahşiş verilen kişi kadın ise, bahşişi verenin hasta olacağına işarettir.

RÜYADA BAKIR GÖRMEK

Rüyada bakır görmek, düşmanlık, kavga ve boş sözler olarak yorumlanır. Evinden bakır paralar alıp sokağa attığını görmek, gam ve kederden kurtulmaya, bakır para bulduğunu veya kendisine bakır para verildiğini görmek, biriyle kavga etmeye ve aradaki fitneye işarettir.

Beğendiğini Paylaş

Shares
Daha yeni Daha eski