C Rüya Tabirleri Cadı - Cehennemin Bekçisi

RÜYA CADI GÖRMEK

Rüyada cadı görmek uzun bir ömür süreceğinize, ayrıca ihtiyar birisinden yardım göreceğinize işaret eder.

RÜYA CADDE GÖRMEK

Rüyada bir caddede yürüdüğünüzü görmek, sıkıntılarınızdan kurtulup sağlıklı bir hayat süreceğinize; iki tarafı ağaçlıbir caddede yürüdüğünüzü görmek ise yakınlarınızdan yardım görerek yüksek makamlara geleceğinize işaret eder.

RÜYA CAM GÖRMEK

Rüyada cam görmek, gizli sırların ortaya çıkmasıdır. Camı bir kap ya da muhafaza içinde görmek, üzüntü ve kederinin rüya sahibine kolay gelmesidir. Yeşil, kırmızı, sedef vb. şeylerden yapılmış camlar görmek eş, çocuklar ve maldan duyulan şüphelere ve iki yüzlülüğe işarettir. Cam sildiğini görmek, yapılan bazı işlerden çok yararlanmaktır. Bekâr birinin rüyada camdan yapılmış eşyalar görmesi, evlilik olarak yorumlanır.

RÜYA CAMİ GÖRMEK

Rüyada cami görmek, hayır ve berekettir. Camiye girdiğini girmek, din işlerini hakkıyla yapmaya, helâl ve haramı ayıran hakime ve insanların ticaret yaptığı pazar yerlerine işarettir. Caminin mihrabı helâl rızık ve dindar eş, minaresi imam ya da müezzin, halıları namaz için camide toplanan cemaat olarak yorumlanır.

RÜYA CANAVAR GÖRMEK

Rüyada canavar görmek, malın çokluğu ile güçlü ve garip bir insanı görmek olarak yorumlanır. Kendisinin ya da başka birinin canavar tarafından ısırıldığını ya da öldürüldüğünü görmek, öldürülen kişiye büyük bir kimseden zarar geleceğine işarettir.

RÜYA CANBAZ GÖRMEK

Bir kimsenin rüyada koyun canbazı görmesi halkın şereflilerini dünyasına tercih eden ve işleri yürüten bir adam ile tabir olunur.

RÜYA CAN SIKINTISI GÖRMEK

Rüyada canının sıkıldığını görmek, pişmanlık ve tevbedir.

RÜYA CANKURTARAN (Ambulans)

Rüyada hasta taşıyan bir cankurtaran görmek, artık dinlenmek gerektiğini gösterir. Kendisini cankurtarana binmiş görmek, beklenen bir haberin kısa zamanda geleceğine işarettir.

RÜYA CARİYE (Hizmetçi) GÖRMEK

Rüyada hizmetçi görmek, mal, nimet ve yüksek mevkidir. Hizmetçisi olan biri rüyada hizmetçi görürse, bu ticarete işarettir. Müslüman ve süslü bir hizmetçi görmek, umulmadık bir yerden gelecek sevindirici bir haberdir. Ekşi yüzlü ve çirkin bir hizmetçi görmek, korkutucu bir haber, hafif meşrep bir hizmetçi görmek, üzüntü ve fakirliktir. Bekar bir kadın hizmetçi aldığını görmek, faydası çok olan bir mülk sahibi olmak ya da bol kazanç getirecek bir ticarettir. Zenci bir hizmetçi sahibi olduğunu görmek, hüzün ve kederden kurtulmak, küçük bir hizmetçi aldığını görmek, imkanı az olan bir iş talebinde bulunmaktr. Çıplak bir hizmetçisi olduğunu görmek, ticarette zarar etmektir.

RÜYA CASUS GÖRMEK

Rüyada casusluk yaptığım görmek, kötü işleri hayırlı işlere tercih etmektir. Başka birinin casusluk yaptığını görmek, herhangi bir kimseden gelecek bir kötülüktür.

RÜYA CEBİR (Zor kullanmak)

Bir kimsenin rüyada herhangi bir zata karşı zor kullanarak bir şey yaptırmak istemesini görmesi, işlerinin muntazam bir şekilde devam edeceğinin alametidir.

RÜYA CEBRAİL (A.S.) GÖRMEK

Rüyada Cebrail (A.S.)’i görmek, şeref, yücelik, kuvvet ve müjdedir. Onu sen olarak kendisine müjde verirken ya da nasihat ederken görmek de aynı şekilde yorumlanır. Bu rüyayı gören, hasta ise şifa bulacağına, korkuyorsa, korkudan emin olacağına, kederli ise kederden kurtulacağına işarettir. Rüyada Hz. Cebrail’i görmek bazen de şehitlik olarak yorumlanır. Ondan yiyecek birşey aldığını görmek, cennet ehlinden olmaya işarettir.

RÜYA CEHALET

Rüyada cehalet içinde olduğunu görmek, akıl eksikliğidir.

RÜYA CEHENNEM GÖRMEK

Rüyada cehennemi görmek, büyük günahlar olarak yorumlanır. Cehenneme girdiğini görmek, dünya hayatında fakirlik ve kedere, ahirette de azaba işarettir. Cehennemden kurtulduğunu görmek, günahlardan tevbe etmek, cehennemde oturup yemek yemek ve şarap içmek, günah işlemekte israr etmektir. Cehennem bekçilerinden biri tarafından yakalanıp ateşe atıldığını görmek, hor görülüp hakarete uğramak, cehenneme girdikten sonra çıktığını görmek, cennete girmek ve günahlardan tevbe etmektir. Rüyada cehennem bekçilerinden birini görmek, polisin eline geçilip sorgulanmaya, bir mahkûmun cehennem bekçisinin kendisine tebessüm ettiğini görmesi, hapisten kurtulmasına işarettir. Sürekli kalmak üzere cehenneme hapsedildiğini ama ne zaman hapsedildiğini bildiğini görmek, dünya hayaunda fakirlik ve üzüntüye işarettir.

RÜYA CEHENNEMİN BEKÇİSİ GÖRMEK

Rüyada cehennemin bekçisini gören kimse, polisin huzuruna çıkar. Cehennemin bekçisinin tebessüm ettiğini gören kimse, hapisten kurtulur. Hasta bir kimse cehennemin bekçisini görse, onun ölmesinden korkulur. Bir kimse rüyada cehennemin bekçisinin sıfatına dönüştüğünü ya da onun, kendisine bir şey yedirdiğini görse, Allah (cc)’a, Resulüne ve bütün müslümanlara muhabbet etmeye, izzete, saltanata, nifaktan beri olmaya günah ve kötülükten pak ve temiz olmaya, sapıklıktan sonra hidayete erişmeye ve dince gayret göstermeye delalet eder. Eğer cehennemin bekçisinin kendisine teveccüh ederek geldiğini görse, o kimsenin selametine ve cehennem ateşinden emin olmasına delalet eder. Cehennemin bekçisinin kendisinden kaçtığını veya kendisine yüzüyle veya hareketiyle kızgın bir şekilde baktığını görse, o kimsenin cehenneme girmeye sebeb olan ameller, yapmasına delalet eder. Cehennemin bekçisinin kendisine güzel bir şekilde bir şeyler söylediğini ve tebessüm ederek güldüğünü gören kimse sultanın polisi tarafindan işkence yapılmaya delalet eder.

Beğendiğini Paylaş

Shares
Daha yeni Daha eski