Ç Harfi Rüya Tabirleri

Çoban-Çürük

RÜYADA ÇOBAN YILDIZI GÖRMEK

Rüyada çoban yıldızı görmek, güzel ve temiz kadın olarak yorumlanır.

RÜYADA ÇOCUĞUNU KAYBETMEK

Rüyasında çocuğunu kaybeden kadın görmek veya kendisinin çocuğunu kaybettiğini gören bir kadın; feraha çıkıp çok sevinir. Bazı tabirciler bu rüyayı, ana veya babanın rahatsızlanıp ölmesine yorumlamışlardır.

RÜYADA ÇOCUK GÖRMEK

Rüyada yeni doğmuş çocuk görmek, sevinçtir. Çocuğu kucağına alıp sevdiğini görmek, hayır ve menfaattir. Görülen çocuk kız ise üzüntü ve sıkıntıdan kurtulmaktır. Bir bebeğin süt emdiğini görmek, evdeki rızık ve bereketin bolluğudur.

RÜYADA ÇOCUK ARABASI GÖRMEK

Rüyada çocuk arabası görmek, yolculuktur. İçinde çocuk olan bir çocuk arabası sürdüğünü görmek, uzaktan gelecek bir yolcu ya da haberdir.

RÜYADA ÇOCUK DÜŞÜRMEK

Bir adamın çocuk düşürdüğünü görmesi, istediği şeyi elde edememektir. Bu rüyayı bir kadının görmesi bazı yorumculara göre malını yitirmek, bazılarına göre de üzüntü ve sıkıntıdan kurtulmaktır.

RÜYADA ÇOĞAN OTU GÖRMEK

Ellerini çoğan otu ile yıkadığını gören kimse arzu ve taleb ettiği bir şeyden
ümidini keser. Bazı tabirciler, “çoğan otu ile ellerini yıkamakta bir beis yoktur ve bununla elleri yıkamak güzeldir” dediler. Bazıları ise, “çoğan otu ile ellerini yıkaması, kir ve kötü kokunun gitmesi için ise hüzün ve kederden kurtulur ve istediği ihtiyacı kendisi için hasıl olur” dediler. “Çoğan otu ile yıkanmak, dostluğun veya düşmanlığın kesileceğine alamettir” şeklinde de tabir edilmiştir. Korkudan kurtulmak ve tevbe
etmek gibi şeylerle tabir edilebileceği de söylenmiştir.

RÜYADA ÇOLAKLIK

Rüyada sol elinin çolak olduğunu görmek, kardeşlerden birinin ölümü, sağ
elinin çolak olduğunu görmek, büyük bir günahtır. İki elinin çolak olduğunu görmek, aynı şekilde yorumlanır. Rüyada parmaklardan herhangi birinin kuruduğunu görmek bela ve musibete işarettir.

RÜYADA ÇORAP GÖRMEK

Rüyada giyilmemiş çorap görmek, mal ve ağırbaşlılıktır. Yeni bir çorap giydiğini görmek malın korunması, çorap güzel kokuluysa herkes tarafından methedilmektir. Eski, kirli ve berbat kokulu bir çorap giydiğini görmek, herkes tarafından kötü bir isimle anılmak ve kınanmaktır. Çorap görmek, bazen de malın zekâtını vermek, kadın ve hizmetçi olarak yorumlanır.

RÜYADA ÇORBA GÖRMEK

Rüyada bir kap içinde çorba görmek, hayır ve berekettir. Çorbayı içtiğini görmek, rızık ve menfaat, çorbayı içerken üzerine döktüğünü görmek ise işlerin dağılması ve üzüntüdür.

RÜYADA ÇÖL GÖRMEK

Rüyada çöl görmek, yalnızlık ve kimsesizliktir. Uçsuz bucaksız bir çölde tek başına kaldığını görmek, aileden uzaklaşıp tenhalarda yaşamaktır.
Rüyada çölde sevdiği arkadaşlarıyla bir arada olduğunu görmek, dost ve arkadaşlar tarafından sevilmektir. Çölde gürül gürül akan bir suya rastlayıp ondan içtiğini ve serinlediğini görmek, üzüntülerden kurtulmaktır.

RÜYADA ÇÖMLEK GÖRMEK

Rüyada görülen çömlek, malını komşulardan ve insanlardan gözlemeyen bir adamdır. Çömlek bakırdan ise fakir bir kadındır. Çömlek görmek, bazen de yolculuk ya da hayvan sahibi olmak şeklinde yorumlanır.

RÜYADA ÇÖMLEKÇİ GÖRMEK

Rüyada çömlekçi görmek, hizmetçi, hayvan satıcısı ya da tahsildar olarak yorumlanır. Çömlekçi görmek, bazen de mevkinin artmasına ve rüya sahibinin değerinin herkesçe bilinmesine işarettir.

RÜYADA ÇÖP GÖRMEK

Rüyada çöp görmek, mal ve menfaat olarak yorumlanır.

RÜYADA ÇÖPÇÜ GÖRMEK

Fakir birinin rüyada çöpçü görmesi hayırdır. Bu rüyayı zengin biri görürse,
iyiye yorumlanmaz. Rüyada çöpçü görmek, bazen de hanımın hamileliği ya da çeşitli sermayenin gelmesine işarettir.

RÜYADA ÇÖPLÜK GÖRMEK

Rüyada çöplük görmek, dünya malı olarak yorumlanır. Çöplükte olduğunu
ya da çöplüğü satın aldığını görmek, miras, zenginlik, hastalar için şifa, bekârlar için evliliktir. Bir vali ya da yüksek dereceli devlet memurunun çöplük üzerinde çıplak olduğunu görmesi, görevinden azledilmesine işarettir. Aynı rüyayı hasta olan biri görürse ölümü yakındır.

RÜYADA ÇÖREK GÖRMEK

Rüyada çörek görmek, nimettir. Çörek yağ ve yumurtadan yapılmışsa daha
hayırlıdır. Yumurtalı çörek kolay, kuru ve katı çörek zorluk ve sıkıntıyla elde edilen nimettir. Tek çörek görmek, evlât, çöreği parçaladığını görmek, insanların arasını açmaktır. Çörek yediğini görmek, çeşitli yerlerden gelecek iyilik ve çıkardır.

RÜYADA ÇÖREK OTU GÖRMEK

Rüyada çörek otu görmek, sağlıktır. Çörek otu yediğini görmek, eldeki malın bir kısmını yitirmektir. Bir kimseden çörek otu aldığını ya da ona çörek otu verdiğini görmek, o kişiyle düşman olmaktır.

RÜYADA ÇULHA GÖRMEK

Rüyada çulha görmek sefer ile tabir edilir. Çulha görmek, Allah yolunda mücahede eden askere de delalet eder. Bazı kere de çulha görmek, duvar yapan ustaya işarettir. Çulha, işlerin kolaylığına, elbiselere, yolculuğa ve tereddüde delâlet eder. Demişlerdir ki: Rüyada çulha görmek, dünyada seyahat ve seferle geçinen bir kimseye delalet eder. Bekar bir kızın rüyada dokuyucu kadını görmesi, akrabası olmayan bir erkekle evlenmeye alamettir.

RÜYADA ÇUKUR GÖRMEK

Rüyada derin bir çukur içinde yol aldığını görmek, sıkıntı ve kederdir. Derin bir çukur kazdığını görmek, güçten düşerek hor görülmektir.
Birini oraya düşürmek amacı gütmeden çukur kazdığını görmek, evlilik olarak yorumlanır. Bir su yolunda gittiğini görmek, rızık peşinde koşmaktır.

RÜYADA ÇUVAL GÖRMEK

Rüyada çuval görmek; yolculuk, gizli şeyleri koruma, eş ve evdeki hizmetçi olarak yorumlanır. Rüyada görülen çuval, gizli şeylerin bekçisidir. Çuvaldan bir şey çıktığını görmek, hainliktir. Boş çuval görmek, fakirlik, dolu çuval görmek, zenginliktir.

RÜYADA ÇUVALCI GÖRMEK

Rüyada çuvalcı görmek, herkesin tanıdığı bir adam olarak yorumlanır. Kendisini çuval dikerken görmek, emin, sağlam ve metin olmaktır.

RÜYADA ÇUVALDIZ GÖRMEK

Bir adamın rüyada çuvaldız görmesi, eşi hamileyse çocuğunun kız olacağına, değilse yolculuğa işarettir. Çuvaldız yediğini ya da yuttuğunu görmek, zarar ve ziyandır. Rüyada çuvaldız görmek, bazen de halkın işlerini düzelten ve insanlar arasında sevgi bağları geliştiren bir adam olarak yorumlanır.

RÜYADA ÇÜRÜK GÖRMEK

Rüyada çürük bir şey görmek, iyi değildir. Çarşıdan alınan yiyeceklerin çürük olduğunu görmek, eşin ihanetidir. Vücudunda bir yerin çürüdüğünü görmek, ev halkından birisinin ihanetidir. Çürük görmek, bazen de ümitsizlik, üzüntü ve kedere işarettir.

Beğendiğini Paylaş

Shares
Daha yeni Daha eski