C Rüya Tabirleri Ceket - Ceviz

RÜYADA CEKET GÖRMEK

Rüyada ceket görmek, uzun, sağlıklı ve mutlu bir hayata işarettir.

RÜYADA CELEP GÖRMEK

Rüyada celep görmek, mal biriktiren bir adam ya da zengin bir dostla karşılaşmak olarak yorumlanır.

RÜYADA CELLAT GÖRMEK

Rüyada ccllat görmek, kötü sozler eden ya da hüzün ve keder veren bir adam olarak yorumlanır.

RÜYADA CEMAAT GÖRMEK

Rüyada insanların bir yere toplandığını görmek, Allah’ın rahmetidir. Cemaat görmek, bazen de ödenmesi gereken borcu ödemeye ve zarara işarettir. Ölen birinin cemaat arasında gömüldüğünü görmek, o ölünün bağışlanması ve Allah’ın rahmetine kavuşmasıdır. Cemaat, selamet, kolaylık, işlerin düzgün gitmesi ve insanlarla iyi geçinmektir.

RÜYADA CEMAL (Güzellik) GÖRMEK

Bir kimsenin rüyada güzel bir yüz görmesi, sevince ve müjdeye delalet eder.

RÜYADA CENABET

Rüyada cünüp olarak namaz kıldığını görmek, ibadet için yola çıkmaktır. Cümüp olduğunu, ama yıkanmak için su bulamadığını görmek, istenen dünya ve ahiret işlerinde güçlükle karşılaşmakur. Su bulup yıkanmak ise keder ve sıkıntdan kurtulmak olarak yorumlanır.

RÜYADA CENAZE GÖRMEK

Rüyada bir cenaze için namaz kıldığını görmek, Allah için bir kavimle kardeş olmaktır. Tabutu ve cenazeyi yüklendiğini görmek, büyük ve önemli bir kişiye tabi olup, ondan mal ve servet elde etmektir. Rüyada kendinin cenaze olduğunu ve tabuta konduğunu görmek, çok maldır. Tabut içinde olduğunu ve birçok insanın kendisini omuzladığını görmek, yücelik ve saltanatur. Bir cenazenin arkasından gittiğini görmek, dinde bozukluğu işarettir. Herhangi bir cenazenin havada gittiğini görmek, bir reis ya da alimin ölmesi nedeniyle karşılaşılacak güçlüktür. Bu rüya, bazen de değerli ve üstün bir kimsenin gurbet ya da savaşta vefat etmesi olarak yorumlanır. Rüyada birçok cenazenin bir yere konduğunu görmek, o yer biliniyorsa, oradaki halkın günahlarla mesgul olduğunu gösterir. Bekâr bir kadının rüyada kendisini ölmüş görmesi, evleneceğine, evli bir kadının aynı rüyayı görmesi, din bakımından eksikliğine işarettir.

RÜYADA CENK ALETİ GÖRMEK

Rüyada cenk aleti görmek, izzet, şan ve büyüklüğe delalet eder. Çünkü cenk âleti, düşmanı kırmaya, zaferler elde etmeye yarar.

RÜYADA CENNET GÖRMEK

Rüyada cennet görmek, hayır ve müjdedir. Cennete girdiğini görmek, cennete girmeye sebep olacak güzel ameller işlemektir. Cennetin sütünden, içkilerinden veya suyundan içtiğini görmek, ilim, hikmet ve güzel itikatur. Cennet meyvelerinden yediğini görmek, yediği meyve kadar rızıklanmaya işarettir. Bir adamin rüyada hanımıyla birlikte cennete girdiğini görmesi, dünyada hanımıyla iyi geçinmesi olarak yorumlanır. Rüyada cennet kapılarından birinin üzerine kapandığını görmek, ana-babadan birinin vefatıdır. Cennetin bütün kapılarının üzerine kapandığını ve bir daha açılmadığını görmek, ana-babaya asi olmaktır. İstediği kapıdan cennete girdiğini görmek, ana-babanın rızasına işarettir. Zikir ve tesbihlerle cennete girdiğini görmek, tesbih ve gece namazı sebebiyle cennete girmektir. Elinde cennet kapılarının anahtarı olduğunu görmek, islâm ve tevhid üzere ölmek olarak yorumlanır. Tûba ağacının altında oturduğunu görmek, dünya ve ahirette istenenlerin elde edilmesidir. Cennete girip meyvelerinden yemediğini, nehirlerinden içmediğini ve nimetlerine el sürmediğini görmek, sahip olduğu ilimden faydalanmamaktır. Rüyada cennetten kovulduğunu görmek, fakirliğe işarettir. İnsanların hepsinin cennete girdiğini görmek, o yılın bolluk ve bereket içinde geçmesi, devlet başkanınin adaleti ve tarımda berekettir. Elinde bir kitapla cennete girdiğini görmek, ilim ve güzel ameldir. Cennete mal ve yürüyen hayvanlarla girdiğini görmek, malmın zekâtını vermek sebebiyle cennete erişmektir. Cennette olduğunu, ama oraya ne zaman girdiğini bilmediğini görmek, dünyada bulunduğu sürece kuvvet ve nimete erişmektir. Tebessüm ederek cennete girdiğini görmek, yüce Allah’ı çok zikretmeye işarettir.

RÜYADA CENNET HAZİNEDARI GÖRMEK

Rüyada cennetin hazinedarını görmek, devamlı sevinçtir. Bazen de Allah’ın rızasına işarettir. Cennetin hazinedarının kendisine birşey verdiğini, cennet elbiselerinden giydirdiğini ya da güleryüz gösterdiğini görmek, Allah’ın rüya sahibinden razı olmasına ve nimetlerini onun üzerine indirmesine işarettir.

RÜYADA CERRAH GÖRMEK

Hasta ya da ameliyata ihtiyacı olan birinin rüyada cerrah görmesi, o kişinin hastalıktan kurtulmasıdır. Cerrahı güleryüzlü görmek, sıkıntı ve üzüntüden kurtulmaktır.

RÜYADA CEPHANE GÖRMEK

Rüyada cephane görmek, geçimsizliktir. Cephaneci görmek ise halkın geçimini sağlayan bir adam olarak yorumlanır. Evinin kapısının önüne cephane yığıldığını görmek, komşularının rüya sahibinden razı olmadığını gösterir.

RÜYADA CEPHE GÖRMEK

Rüyada kendisini cephede düşmanla savaşırken görmek, gizli düşmanlar nedeniyle gelecek üzüntü ve sıkıntıya işarettir.

RÜYADA CESARET

Rüyada cesaret gösterdiğini görmek, bir şeyde ısrar etmektir. Bu rüya bazen de kendisini rahatsız edici şeyleri defetmek ve düşmanlarını yenmekten dolayı, o kişinin Allah’a ve insanlara yaklaşması olarak yorumlanır.

RÜYADA CESET GÖRMEK

Rüyada herhangi bir ceset görmek, keder ve üzüntüyle birlikte bir ölüm haberi almaktır.

RÜYADA CETVEL GÖRMEK

Rüyada cetvel görmek, sadakat ve doğruluktur. Cetvelle birşey ölçtüğünü görmek, hayatta başarılı olmak ve isteklerin yerine gelmesidir.

RÜYADA CEHVERCİ GÖRMEK

Kişinin rüyada cevher satan kimseyi görmesi, ibadet eden bir insana işarettir. Yine rüyada cevherciyi görmek, mücevherat alıp satan, çetin işlerde kendisine uyulan âlime, dindar ve ilim sahibi bir zâta, hizmetçilere ve çok mala alâmettir.

RÜYADA CEVİZ GÖRMEK

Rüyada ceviz görmek, hazine, bedenen sağlıklı olması ya da uzun bir yolculuktur. Cevizlerin birbirine sürtünmesi nedeniyle çıkan sesi duymak, düşmanlık ve şiddet, kırılmış ceviz görmek, zahmetsiz elde edilen mal olarak yorumlanır. Rüyada ceviz toplayıp yediğini görmek, bir kadından gelecek maldır. Ceviz ağacından dökülen yaprakları topladıgını görmek, buyuk bir adamdan gelecek iyilik ve ele geçecek nimettir. Cevizin kabuğumi yedigini görmek, cimri bir adamı gıybet etmeye işarettir

Beğendiğini Paylaş

Shares
Daha yeni Daha eski