C Rüya Tabirleri Ceylan-Cima Etmek

RÜYADA CEYLAN GÖRMEK

Riyada ceylan yakaladığını görmek, güzel bir hizmeti sahibi olmaktır. Ceylanın etinden yediğini görmek, güzel bir kadın tarafından gelecek nimete işarettir. Ceylan kestiğini görmek, evlilik, ceylan yavrusu yakaladığını görmek, güzel bir evlat sahibi olmaktır

RÜYADA CEZAEVİ GÖRMEK

Rüyada tutuklanarak cezaevine konduğunu görmek, iş hayatında başarılı olmaya, şan ve şerefe işarettir. Bu rüya bazen de fakirlikten sonra gelen zenginlik olarak yorumlanır.

RÜYADA CEZVE GÖRMEK

Rüyada kahve pişirilen cezve görmek, hiç beklenmeyen bir haberdir. Kahveyi fincana koyup misafire ikram ettiğini görmek, yeni bir dost kazanmaktır.

RÜYADA CIMBIZ GÖRMEK

Rüyada cımbız görmek, rakiplere üstün gelmek ve işlerde başarıdır.

RÜYADA CIVA GÖRMEK

Riyada cıva görmek, noksan bir şeyi bildirir. Cıvaya sahip olduğunu görmek, rüya sahibinin sözünden dönmesine işarettir. Civanı barometrede yükseldiğini görmek, ticarette basan, alçaldığımı görmek, başarısızlık olarak yorumlanır. Cava yediğini görmek, bir kadının hilesine maruz kalmaktır:

RÜYADA CIVATA GÖRMEK

Rüyada bir yere cıvata taktığını görmek, aile bağlarının kuvveti ve evlatlarının çokluğudur. Bekar birinin bu rüyayı görmesi, evlilik olarak yorumlanır.

RÜYADA CİBİNLİK GÖRMEK

Rüyada cibinlik görmek, evlenmek ya da sıkıntı olarak yorumlanır.

RÜYADA CİĞERCİ GÖRMEK

Rüyada ciğerci görmek, korkudan emin olmak, namus, muhafazakarlık, sağlık ve düşmanları yenmek şeklinde yorumlanır.

RÜYADA CİHAD GÖRMEK

Rüyada düşmanla cihat ettiğini görmek, ailesinin rızkını temin için uğraşmaya, güzel bir isimle övülmeye ve şerefe işarettir. Cihada gittiğini görmek, fazilet, zenginlik ve ahirette yüksek derecelere ulaşmaktır. Rüyada harpte olunduğunu ve kafirleri öldürdüğünü görmek, çok nimet ve menfaattir. Deniz üstünde cihat ettiğini görmek, fakirlik, korku ve zayıflıktır.

RÜYADA CİLT GÖRMEK

Rüyada cildini güzel görmek, din imanın kuvvetli olduğunu gösterir. Hasta birinin rüyada derisinin yüzüldüğünü görmesi, ecelinin yaklaştığına, sağlam birinin aynı rüyayı görmesi, fakirliğe işarettir. Rüyada ölmüş birinin cildinin güzel olduğunu görmek, o kişinin cennet nimetlerine eriştiğini, cildinin kalın ve siyah olduğunu görmek, mahrumiyet içinde olduğunu gösterir. Rüyada cildinin veya yüzünün kızardığını görmek, sıkıntısı uzun sürecek sefalete işarettir.

RÜYADA CİLVE GÖRMEK

Rüyada bir kadın cilve yaptığımın görülmesi, ferah ve sevinçtir. Kendisinin bir kadına cilve yaptığını görmek, dünyadan elde edilecek menfaat, çalışma ve mutlu bir hayat olarak yorumlanır. Bir erkeğin cilve yaptığının görülmesi, o kişinin şeref ve kıymetinin noksanlığını gösterir.

RÜYADA CİMA ETMEK

Rüyada cima etmek büyük bir rütbeye delalet eder. Rüyada görülen cimada meni görülse ve uyandığında üzerine guslün farz olduğunu görse, bu rüya batıl bir rüya olduğundan, tabir edilmez. Çünkü bu hal, ihtilam halidir. Düşman ile cima ettiğini gören kimse, düşmanına galip gelir. Dostlarının birisiyle cima ettiğini gören kimse, onlara iyilik eder. Bazı tabirciler bir kimse rüyada bir adamla cima ederse, o kimse o adamla habersiz olarak bir yerde toplanırlar. Tanımadığı bir adamla cima ettiğini gören kimse, malca israf eder. Cima, borcu ödemeye, üzüntü ve kederli kimsenin, üzüntü ve kederden kurtulmasına delalet eder. Bir kuşla cima ettiğini gören kimse, düşmanına galip gelir. Eğer kuşu tanırsa, o kimse görmediği bir kimse ile muamelede bulunur. Rüyada hayvanla cima eden kimse, arzusunun fevkinde bir hayra nail olur. Rüyada cima etmek istediği bir kadının erkek olduğunu gören kimse, memur olmak istiyorsa, olamaz ve ümit ettiği şey de vücuda gelmez. Rüyayı gören halktan birisi ise, dünyası güçleşir. Çıplak bir kadınla cima ettiğini gören kimse, üzüntü keder ve sıkından kurtulur. Yırtıcı bir hayvanla cima ettiğini gören kimse ne şekilde olursa olsun düşmanına zafer bulur. Rüyada dişi bir aslanla cima ettiğini gören kimse, büyük sıkıntılardan kurtularak zafere erişir ve işi yikselerek halk arasında heybetli ve kendisinden iyilik ümit edilen bir kimse olur. Rüyada bir hayvanın kendisini cima ettiğini gören kimseye, hayır isabet eder. Bir kimse rüyada aslan ve yırtıcı hayvanların, kendisini cima ettiğini görse, o kimse düşmanından hoşlanmadığı bir şey görür. Rüyada küçük bir kızla cima ettiğini gören kimse, bakire bir cariyenin bekaretini giderir. Kaplanla cima ettiğini gören kimse, zalim bir kavimden bir kadına musallat olur. Riva’da oylukların birisiyle diğerini cima ettiğini gören kimse, akrabasından kendisine nikâh düsen bir kadınla evlenir. Zina eden bir kadınla cima ettiğini gören kimse, haram bir mal isabet eder. Hanımıyla cima ettiğini gören kimse, sanatında kendisine hile eden birisine zafer bulur. Cennet kadınlarının birisiyle cima ettiğini gören kimse, o kadının güzelliği nispetinde dini emirlere nail olur. Cennet hurilerinin birisiyle cima ettiğini gören kimse, sevinç ve ferahlıkla dini bahislerden hayırlı bir şey duyar ve gizli olarak hayırlı bir amel yapar. Eğer o huri açıksa yapacağı hayır da zekat ve cihat gibi açık olur.

Beğendiğini Paylaş

Shares
Daha yeni Daha eski