Cuma Mesajları

Resimli Cuma Mesajları

Dünya üzerinde ki bütün dini inançlarda birtakım dini ritüeller vardır ve bunların birçoğu bazı özel günlere atfedilmektedir. İslam dininde ise ibadetlerin önemi oldukça fazladır. Bu ibadetler dünya dinlerinde olduğu gibi belli özel vakitlerde bireysel veya toplu olarak gerçekleştirilip dinsel bütünlüğü ve aidiyeti sağlamaktadır.

Örneğin İslam dini için oldukça önemli olan oruç ibadeti hicri ramazan ayında yerine getirilerek bazı özel zamanların ibadet için önemi anlaşılmaktadır. İslam’ın temel yapı taşı olan namaz ibadeti ise günün belirli olan beş vaktinde gerçekleştirilerek dini sorumluluklar yerine getirilmekte ve kulluk bilinci arttırılmaktadır.

Namaz ibadeti günlük yapılması gereken bir ibadet olmasının yanı sıra İslam dini için önemli olan bazı özel günlerde de toplu olarak yapılması istenmiştir. Bu özel günler arasında yılda iki kere gerçekleşen bayramlar ve bu bayramlarda kılınan bayram namazlarıdır. Toplu yapılması gereken bu ibadetler dini dayanışmayı güçlendirmekte manevi sevgiyi arttırmaktadır.

Toplu yapılması gereken bir diğer namaz ise Cuma namazıdır; Cuma namazı İslamiyet’te önemli yer tutmasından dolayı Cuma günü de haftanın diğer günlerine nazaran daha coşkulu ve İslami dayanışmanın daha fazla hissedildiği gündür. Günümüzde ise teknolojin gelişmesi ile ve kitle iletişim araçlarının yardımıyla Cuma günleri Müslümanların birbirlerine iyi temennide bulundukları Cuma mesajları ve tebrikler günün anlam ve önemini hissettirerek Cuma gününün anlam ve önemini arttırmakta bununla birlikte İslami bilinç ve birliktelik güçlenmektedir.

ALLAH’IM 99 ADIN HÜRMETINE KALBIMIZDEN GEÇENLERI OMRÜMÜZE NASIP ET.

De ki: “Yeryüzünde dolaşın da peygamberlere yalancı diyenlerin sonunun nasıl olduğunu bir görün!”

Allah’ım başladığımız bu yeni günde Bizlere iyilik ve güzellikler ihsan et Rahmetini damla damla üzerimize serp Günümüzü, ömrümüzü ve gönlümüzü aydınlık et..

Dostsuz dünya olmaz imiş, dost dua sız kalmaz imiş. Dostun duasını alanın sırtı yere gelmezmiş. Duanızda bulunabilmek ümidiyle.

Ya Rabbi Sana açılan elleri, sana yalvaran dilleri sana yönelen gönülleri, sana bükülen boyunları, ne olur boş çevirme.

Bir cuma serinliği bahşet yüreğimize Rabbim. Kırılmalarımıza, acılarımıza, kalp ağrılarımıza merhem olsun… Hayırlı cumalar

Düşünsene birisi haberin yokken senin için Allah’a dua ediyor… Rabbim böyle insanlara rast getirsin..

Ey iman edenler! Sabrederek ve namaz kılarak Allah’tan yardım dileyin. Şüphe yok ki, Allah sabredenlerle beraberdir (Bakara – 153)

Allah’ım bizleri yoklukla sıkıntıyla hastalıkla ve sevdiklerimizle imtihan etme….

Umutsuzluk Yok , DUA Var.. Acele Etmek Yok , SABRETMEK Var İmkansız Diye Bir Şey Yok Çünkü ALLAH Var.. Hayırlı Cumalar

Allah işini güzel yapanları sever. Bakara-134

Allah’ım bu mübarek cuma günü hürmetine bizi sevdiğin kullar arasına kat. Bizi çok sabreden, çok şükreden kullarından eyle…

Avuç içlerinde sakladığınız tüm duaların kabul olması dileğiyle… Hayırlı cumalar

Cuma günü ve gecesi çok salavat getirene şefaat ederim…

Hayırlı cumalar herkese…

Beğendiğini Paylaş

Shares