Milli Bayramlar

Resimli Milli bayramlar

Her ulusun kendi değer ve düşüncelerini zafer ve başarıları kendi kültüründe yer edinmiş olup bu önemli anlarını tarihsel olarak belirli günlere adayıp o günler içerisinde coşku gurur sevinç ve yeri geldiğinde üzüntüyle karşıladığı günlerdir. Bu günlerde insanlar devletler kamu kurum kuruluşları günün anlam ve önemine binaen bazı kutlamalar, gösteriler ve duruma göre yas ilan ederler.

Bu günleri özellikle kutlamalarındaki amaç genç dimağlara bu özel günlerin anlam ve önemini hissettirmek geçmişte yaşanan tarihsel olayın hafızalardan silinmemesini sağlamaktır. Ülkemizde ise milli bayramlar diğer dünya ülkelerine kıyasla daha fazla önem verilmektedir bunun sebebi gerek tarihimizde ki kahramanlıklar gerek özgürlük düşkünlüğümüzden kaynaklanmaktadır.

Bunlara örnek olarak Atatürk ün 19 Mayıs 1919 tarihinde samsuna adım atarak milli mücadeleyi başlatmasıyla önem kazanan ve günümüzde gençlik ve spor bayramı olarak coşkuyla kutlanan milli bayram bu tarihin devamında 23 Nisan 1920 tarihinde meclisin açılmasıyla önemini arttırmıştır ve bu tarih çocuk bayramı olarak dünya çocuklarına armağan edildi. Bu tarihsel anlamda büyük öneme sahip günlerin ardından devamında ki kurtuluş savaşı zaferi olan 30 ağustos 1923 te günümüzde ülkemizde bağımsızlığın sembolü olan gündür. Ülkemizin yönetim şekli olan cumhuriyetin kabul edildiği gün olan 29 Ekim 1923 te günümüzde ülkemiz adına anlam kazanmış ve her yıl coşkuyla kutlanmıştır. Dünyada emekçinin günü olarak gösterilen 1 Mayıs ülkemizde de işçinin ve emekçinin bayramı olarak kalmıştır.

10 kasım

Benim naçiz vücudum Bir gün elbet toprak olacaktır fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet Payidar kalacaktır.

K. Atatürk
19 kutlu olsun

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve spor bayramınız kutlu olsun.

%dosya adı%

19 Mayıs günü, Yaşıyor kalbimizde, Atatürk güneş gibi, Her zaman içimizde. Tembellik yasak bize, parolamız ileri, dünyaya örnek olsun, çalışkan Türk gençleri. Ülkü verir hız verir, Bize 19 Mayıs, Yurdumuzu kurtaran, Ata’yı unutmayız. tembellik yasak bize parolamız ileri dünyaya örnek olsun çalışkan Türk gençleri.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı.

29 ekim bayramı

Türkiye Cumhuriyeti ilelebet Payidar kalacaktır. K. Atatürk

29 ekim

Türk milletinin karakterine ve Adaletine en uygun idare Cumhuriyet idaresidir. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun.

30 ağustos kutlu olsun

30 Ağustos Zafer bayramınız kutlu olsun.

atatürkü anma ve

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun.

bağımsızlığımızı ve

Bağımsızlığımızı ve hürriyetimiz ilan ettiğimiz 30 Ağustos Zafer Bayramı’mız kutlu olsun.

Başta en büyük öğretmen ve önderimiz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere şehitlerimizi gazilerimizi saygı ve minnet ile anıyoruz.

benim naciz bedenim

Benim naçiz vücudum Bir gün elbet toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet Payidar kalacaktır.

%dosya adı%

Bir ulusun onurudur namusu ve insanlığı iki şeye bağlıdır; özgürlük bağımsızlık

%dosya adı%

Biz Türkler bütün tarihimiz boyunca Hürriyet ve istiklal’e timsal olmuş bir milletiz.

%dosya adı%

Bugünün çocukları yarının büyükleri ne sevgi saygı Barış dolu tertemiz bir dünya bırakalım.

%dosya adı%

Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun 29 Ekim.

Beğendiğini Paylaş

Shares